Startuje Diament Meblarstwa 2025!

Rusza 19. edycja konkursu Diament Meblarstwa. Od czerwca do października 2024 r. będą poszukiwane najlepsze produkty w branży meblarskiej i sektorze wyposażenia wnętrz.  Konkurs organizowany jest przez Wydawnictwo meble.pl, wydawcę miesięcznika i portalu BIZNES.meble.pl oraz Meble.pl S.A.

Aby skorzystać z promocyjnej ceny 990 zł + 23% VAT na zgłoszenie pierwszego produktu, wystarczy do 31 lipca 2024 r. zgłosić chęć udziału w konkursie i dokonać płatności.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY >>

Jak będzie przebiegał konkurs Diament Meblarstwa 2025?

Konkurs Diament Meblarstwa 2025 potrwa od czerwca do grudnia 2024 r. i będzie się składał z 5 etapów. Jego zwieńczeniem będzie katalog konkursowy, którego premiera odbędzie się podczas gali wręczenia nagród w Warszawie.

Harmonogram 19. edycji konkursu Diament Meblarstwa:

 1. ETAP: cena promocyjna
  6 czerwca–31 lipca – promocyjny koszt zgłoszenia pierwszego produktu: 990 zł + 23% VAT
 2. ETAP: cena regularna
  1 sierpnia–30 września – regularny koszt zgłoszenia pierwszego produktu: 1 1 890 zł + 23% VAT
 3. ETAP: głosowanie kapituły
  7-14 października – głosowanie kapituły konkursowej
 4. ETAP: nagrodzeni
  16-18 października – poinformowanie uczestników o wynikach konkursu
  21 października – opublikowanie wyników na stronie konkursowej
  21-28 października – głosowanie Internautów
 5. ETAP: gala konkursowa
  grudzień – uroczysta Gala wręczenia nagród w Warszawie

Kapituła

Zwycięzców wyłoni jeden z największych składów jurorskich w konkursach dla sektora wyposażenia wnętrz. Wzorem ubiegłych lat w skład kapituły wchodzą profesjonaliści, jak również pasjonaci: architekci, projektanci wnętrz, blogerzy, przedstawiciele mediów i organizacji branżowych (m.in. Dorota Dziurka, Sekretarz Stowarzyszenia Producentów Płyt Drewnopochodnych w Polsce), naukowcy i eksperci z branży meblarskiej, przedstawiciele handlu meblami oraz hurtowni.

Dla młodych projektantów

Jeszcze nieoszlifowane diamenty, już od paru lat, członkowie kapituły odnajdują w ramach specjalnie stworzonej kategorii młody design. Dzięki niej studenci oraz ubiegłoroczni i tegoroczni absolwenci szkół i uczelni wyższych mogą bezpłatnie zgłaszać do konkursu swoje projekty mebli i elementów wyposażenia wnętrz.

Efekt Diamentu

Udział w konkursowych zmaganiach to przede wszystkim szansa na zdobycie statuetki. Wygrana oznacza również możliwość korzystania z logo Diament Meblarstwa i sygnowania nim nagrodzonych produktów. Uczestnictwo w konkursie to także promocja marki, otwarcie na nowych odbiorców i szansa na wyróżnienie się na tle konkurencji.

Diament Internautów

Zainteresowanie ze strony firm, jak i użytkowników serwisu BIZNES.meble.pl, sprawiło, że w tym roku po raz kolejny przyznana zostanie nagroda Diament Meblarstwa – Wybór Internautów. Internetowe głosowanie na najlepszy produkt rozpocznie się na portalu tuż po opublikowaniu werdyktu kapituły, czyli w dniach 21-28 października. Zwycięzca plebiscytu otrzyma statuetkę i będzie mógł się posługiwać tytułem Diament Internautów.

Partnerzy i Patroni

Jak co roku podczas konkursu nieoceniona jest rola Partnerów i Patronów, wśród których znajduje się Stowarzyszenie Producentów Płyt Drewnopochodnych w Polsce. Będą oni nie tylko towarzyszyć tegorocznym konkursowym zmaganiom przez najbliższe miesiące, ale też, co ważniejsze, wspierać przedsięwzięcie od strony promocyjnej.

Wszystkie kategorie i zasady obowiązujące w tegorocznej edycji konkursu szczegółowo opisują Regulamin i Harmonogram. Oba dokumenty znajdują się na stronie Diamentu Meblarstwa w zakładce: O konkursie.

Serdecznie zapraszamy do sięgnięcia po Diament!

Więcej szczegółów na stronie konkursu www.diamentmeblarstwa.pl.

Skontaktuj się z nami!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!